Historyczny sukces naszych uczniów Gabrieli Nawieśniak i Sergiusza Bubula!
Ogólnopolska gala w Warszawie zdobyta!
15 czerwca 2026
Konkurs historyczny „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego” od lat cieszy się w naszej szkole ogromną popularnością, a nasi uczniowie regularnie zdobywają tytuły laureatów i finalistów. Jednak ten rok przejdzie do historii! Po raz pierwszy aż dwóch naszych uczniów zakwalifikowało się na wielki finał w Warszawie, osiągając najlepsze wyniki w województwie i Polsce!
Sergiusz i Gabrysia są prawdziwymi ekspertami od dziejów dynastii Piastów. I choć w ostatecznym starciu nie udało im się wskoczyć do pierwszej dziesiątki, dla nas nasi uczniowie są absolutnymi mistrzami. Pokonali tysiące uczestników z całego kraju. Sam awans do ścisłego, ogólnopolskiego finału to gigantyczny sukces, z którego jesteśmy niesamowicie dumni!
W nagrodę za genialne wyniki nasi młodzi historycy spędzili trzy niezapomniane dni w stolicy. W programie wyjazdu znalazły się m.in.: zwiedzanie muzeów: Nowoczesne Muzeum Historii Polski, Muzeum Wojska Polskiego oraz Muzeum J. Piłsudskiego i dworek „Milusin” w Sulejówku (gdzie Marszałek mieszkał w latach 1923–26), spotkanie z żolnierzami WOT, uczestnictwo w uroczystym składaniu kwiatów przy Grobie Nieznanego Żołnierza, integracja z najlepszymi uczestnikami z całego kraju oraz spacer po pięknym Starym Mieście, Placu Zamkowym i Krakowskim Przedmieściu.
Punktem kulminacyjnym wyjazdu była uroczysta gala finałowa konkursu. Wydarzenie miało niezwykle prestiżowy charakter. Obok dumnych organizatorów i wybitnych historyków, w gali wzięli udział znamienici goście, w tym Wiceminister Edukacji Narodowej oraz dyrektorzy najważniejszych muzeów w Warszawie. Obecność w tak szacownym gronie była dla naszych uczniów ogromnym wyróżnieniem.
To były dni pełne wzruszeń, dumy i historycznych wrażeń, które na długo zostaną w naszej pamięci.
Serdecznie gratulujemy naszym mistrzom i życzymy kolejnych tak spektakularnych sukcesów!















